regałNa dzisiejszym rynku meblowym istnieje bardzo duży wybór regałów do salonu. Regał taki może służyć w pokoju dziennym jako półka na książki lub na donice z ulubionymi kwiatami.

Trudno dzisiaj by było wyobrazić sobie salon bez paru podstawowych sprzętów. Taką podstawę stanowi wygodna kanapa lub sofa, która może pomieścić domowników oraz przyjezdnych gości. Warto również pomyśleć o stoliku na kawę, który to pomoże w uzupełnieniu aranżacyjnego planu pokoju dziennego. W celu zapewnienia maksymalnej wygodny w salonie oraz jego funkcjonalności, nie można również zapomnieć o zorganizowaniu przestrzeni, która to będzie potrzebna do przechowywania ciekawych ekspozycji, licznych szczegółów oraz detali.Taką role pełnić będą regały do salonu. Choć pierwotnie regały takie zastępowały biblioteczkę oraz służyły do przechowywania książek to w dzisiejszej rzeczywistości możliwości ich wykorzystania mogą być naprawdę ogromne.
W celu wyboru odpowiedniego regału trzeba znać konkretne wymagania oraz wystrój danego wnętrza.
Do niedawna wybierane były one tylko z drewna. Wraz z postępem mebel ten może być wykonany z różnego gatunku drzewa, Poza tym, dostępne są również: regały aluminiowe, metalowe, ażurowe, koszykowe, szklane oraz plastikowe.