stojak na butyPrzedpokój to wizytówka do każdego gustownie urządzonego mieszkania, a szafka na buty to bardzo łatwy sposób na porządek w przedpokoju.

Szafki oraz regały na obuwie to najczęściej kupowane meble do przedpokoju. Są one praktyczne, gdyż pomagają w znacznym stopniu utrzymać porządek, a do tego dekorują ładnie każde wnętrze.
Półka na buty jest niezwykle pojemna, dzięki czemu można w niej schować różne obuwie w którym, się chodzi w poszczególnych porach roku.
Meble tego typu dostępne są z różnego rodzaju, dostępnego na rynku materiału. Najczęściej produkowane są przez wyspecjalizowane firmy meblowe, które wytwarzają je z płyty wiórowej. Szafki takie można zakupić w różnych wzorach oraz pasujących odcieniach pod różnorodne aranżacje przedpokoju lub innego pomieszczenia służącego do przechowywania obuwia. Oprócz tradycyjnego regału, popularny jest także stojak na buty z siedziskiem, który swoim wyglądem może przypominać ławkę. W tym pojemnym meblu można zmieścić sporo butów. Poza tym, może on posłużyć jako siedzisko, kiedy to będzie się zmieniać obuwie. Niektóre z tych modeli zostały wyposażone dodatkowo w koszyczki lub półki, w których to można przechowywać pasty lub inne środki do pielęgnacji poszczególnych rodzajów butów.